Poradna: Chtěla bych se zeptat.Otec zemřel v prosinci 2007,v

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Otec zemřel v prosinci 2007,v lednu proběhne řízení o dědictví.Zbyli po něm manželka,2 dcery a ještě 1 dcera z předchozího manželství.Ta však nejevila zájem o setkání.Nyní je jí 31 let,otec ji viděl jednou ve 3 letech a pak v 18 letech.Na to mu jeho bývalá manželka napsala,že si nepřeje aby se s ní kdykoli sešel nebo jí nějak kontaktoval.Má právo na dědictví i za těchto podmínek.Děkuji za odpověď.

Most , Most , 18.01.2008
Odpověď

I za těchto podmínek je otcova dcera z předchozího manželství jeho dědičkou a má nárok na dědický podíl. Nedědila by pouze v případě, že by ji otec vydědil.

Jiří Švehla , 05.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference