Poradna: Chtěla bych se zeptat zda bývalý manžel, který se znovu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda bývalý manžel, který se znovu oženil může závětí odkázat byt v os. vl. který získal před svatbou své nynější ženě a tím vydědit svoji jedinou dceru se kterou až dosud velmi dobře vycházel. Děkuji

Plzeň , Plzeň-jih , 21.01.2010
Odpověď

Tímto způsobem dceru vydědit nelze. K vydědění je třeba sepsat listinu o vydědění, která musí mít tytéž náležitosti jako závěť a musí v ní být uveden některý ze zákonných důvodů vydědění, které stanoví § 469a obč. zákoníku. Jinak je dcera tzv. neopomenutelným dědicem, což znamená, že nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků.

, 21.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference