Poradna: Chtěla bych Vás poprosit o radu. Před měsícem mi zemřela

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Před měsícem mi zemřela matka. Já a sestra jsme jediné pozůstalé. Pohřeb zařizovala sestra, proto byla jen ona oslovena notářem o dědickém řízení. Podle ní mě uvedla jako další dědičku. Sestra po matce podle závěti zdědila dům, ale řekla mi, že vybavení bytu se k dědictví nevztahuje, takže si mohu polovinu vybavení odvézt. Než jsem si stihla svoji polovinu odvézt, sestra mi oznámila, že dům prodala a že do domu už nemám přístup. Dodnes jsme nedostala žádné vyrozumění od notáře o soudním řízení. Nedošlo ani k žádnému ohodnocení majetku. Měla sestra právo dům prodat?

Praha , Praha 1 , 08.11.2007
Odpověď

Neznám bližší okolnosti případu, ale obecně platí, že pokud není někdo zapsán v katastru nemovitostí jako vlastník nemovitosti, nemůže s ní nakládat. Je ovšem možné, že sestra uzavřela např. nějakou smlouvu o smlouvě budoucí, nebo prodejní smlouvu s odkladným účinkem atd. Pokud byste však vybavení domu skutečně zdědila (záleží jaká byla konkrétní formulace závěti), tak jej sestra prodat nemohla, protože nebylo její a v takovém případě byste měla nárok toto vybavení požadovat, nebo za něj chtít náhradu. K tomu, že jste nedostala žádné vyrozumění od notáře se nijak vyjádřit nemohu, protože nemám, jak jsem již uvedl, bližší informace.

Jiří Švehla , 16.11.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference