Poradna: Chtěla jsem se zeptat. Umřel mi bratr, který měl 12

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Umřel mi bratr, který měl 12 ti letou dceru. Jedná se o auto, které si pořídil s družkou a je napsano na bratra. Auto splatili společně. Bude mít družka nárok na nějaké dědictví z tohoto auta? Družka auto využívá i po jeho smrti. Má právo využívat auto i po smrti mého brata? Dědické řízení ještě nebylo zahájeno a auto i povinné ručení je psané na bratra. Děkuji Poppová

Teplice , Teplice , 25.07.2010
Odpověď

Obecně je zákonným dědicem av první dědické skupině tato jediná dcera zůstavitele. Nezletilá dcera je i neopomenutelným dědicem v případě existence závěti. Kdyby zůstavitel napsal závěť ve prospěch někoho jiného, bude tato závěť neplatná, protože jedinému nezletilému potomkovi se musí dostat celý jeho zákonný podíl. Družka by neměla auto užívat. Může však do dědictví přihlásit, to, co na auto vynaložila a tuto částku nárokovat zpět.

, 31.07.2010

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference