Poradna: Co dělat, když nestihnete vyplatit dědictví sourozencům.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zdědila jsem po mamince v dědictví RD s tím, že do 1 roku vyplatím sourozence. Ale u notářky nemáme nenapsané, že je vyplatím až prodám RD. To jsme se domluvili předtím. Hned po přepsání na moje jméno jsem začala prodávat RD. Abych mohla vyplatit sourozence. Za tu cenu, kterou mi stanovil odhadce a předala jsem to notářce, tak to za tu cenu nemohu prodat. Je to špatná lokalita a proto se mi nedaří RD prodat. Zaplatila jsem veškeré pohledávky co se týkaly pohřbu a dluhu. Dokonce jsem zaplatila větší dluhy než mi bylo řečeno u notářky. Po 1roce kdy nám umřela maminka tak jsem udělala urnový hrob. Dohodli jsme se sourozenci, že až prodám RD tak se vyrovnáme. Sestra se najedno rozhodla, že chce částku, kterou jí stanovil notář. A, že menší částku nechce. Prosím mohli byste mi poradit.

Ústí , Ústí nad Orlicí , 04.06.2012
Odpověď

Bohužel pokud máte stanoveno, že do 1 roku sourozence vyplatíte, jste povinna tak učinit, pokud se nedohodnete jinak.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference