Poradna: Co vše spadá do dědictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho asi trvá vyřizování dědictví po zemřelém. Po mamince jsme zůstaly jen my dvě se sestrou. Majetkem maminky byl byt v osobním vlastnictví a nějaké účty v bance. Chtěla bych se zeptat, jak notář, který se bude starat o dědictví zjistí, kde všude byly v bankách účty nebo mu máme nahlásit, kde všude účty měla. I když možná ani o některým nevíme. A jak je to s dědictví bytu maminky, který jsem vlastně jen já darovala darovací smouvou mamince, kterou máme pořád schovanou.(byt je samozřejmě napsán na maminku) Zda tedy bude předmětem společného dědictví a zda notář si z tohoto bytu vezme nějakou tu provizi za sprostředkování dědictví nebo se bude provize platit jen z toho, co bylo v bankách na účtech a z bytu tedy ne. Také by mě zajímalo, za jak dlouho je možno byt prodat. Zda tím, že je byt darován, tak třeba nebude předmětem dědictví a tím by se vše urychlylo Předem moc děkuji za odpovědi. S pozdravem Matylda

Morava , 14.02.2013
Odpověď

Délka trvání dědictví záleží na velikosti obsahu dědictví a počtu potencionálních dědiců. Vámi popsaná situace by pro dědictví měla být jednoduchá, takže pokud se nevyskytnou komplikace, mohlo by být dědictví skončeno během několika týdnů. Byt byl vlastnictvím zemřelé, stává se tak předmětem dědictví. Předchozí darovací smlouva na toto nemá žádný vliv. Co se týká účtů v bance, případně jakéhokoliv dalšího majetku, zahrne notář do dědictví pouze to o čem se dozví od Vás. Neexistuje bohužel žádný registr, kde by se dalo zjistit, jestli zemřelá měla nějaké další účty. Toto musíte zjistit sama (např. projít listinné materiály zemřelé atp.). Odměna notáři se vypočítává z celkové hodnoty dědictví, kam bude spadat i hodnota bytu.

Marta Ptáčková , 17.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference