Poradna: darování dědictví nezletilých dětí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, známé zemřel manžel, mají 2 nezletilé děti. Muj dotaz se týká části dědictví, a to poloviny zahrady s velkou garáží a bytem nad ní (zbylá půlka je ve vlastnictví bratra zemřelého). Předmětnou nemovitost je manželka zemřelého ochotná darovat bratrovi zemřelého. Nepotřebuje je ji,navíc nemá peníze na nutnou opravu její střechy, protože platí hypotéku vlastního domu. Jde mi o to, zda je taková dispozice s majetkem možná vhledem k tomu, že se jedná i o dědictví nezletilých dětí. Zřejmě to překračuje péči řádného hospodáře, jde fakticky o snížení hodnoty dědictví nezletilých dětí. Takže je třeba souhlas soudu pro matku dětí jako správkyni jejich dědictví? Šlo by to obejít kupní smlouvou na symbolickou cenu? Žádná ze stran není proti, chtěli by to jen vyřešit oficiálně a ne čekat dalších 16 let až děti dospějí.

Zašová , 03.01.2012
Odpověď

Bez schválení soudu taková dispozice s majetkem možná není. Kupní či darovací smlouva, kterou by měly činit nezletilé děti, je právním úkonem, který musí za nezletilé děti schválit soud. Ten tak učiní, pokud se prokáže, že to je v jejich zájmu.

Marta Ptáčková , 07.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference