Poradna: Dědeček měl v pátek pobírat důchod, který pošťačka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Dědeček měl v pátek pobírat důchod, který pošťačka zase odnesla, jelikož byl v nemocnici. Jenže ještě ten den večer umřel. Má na tento důchod právo a bude v dědickém řízení, nebo ne? Podle jakých zákonů má, nemá? Děkuji moc JS

Hradec Králové , Hradec Králové , 18.03.2009
Odpověď

Starobní důchod je upraven v zákoně o důchodovém pojištění. Domnívám se, že Váš dědeček nárok na důchod ještě měl. Ale do dědického řízení se důchod nezapočítává, vztahuje se pouze na osobu, které náležel.

Jiří Hora , 05.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference