Poradna: dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před týdnem mi zemřel otec. Matka,která dosud žije, bydlí ve vlastním bytě,kde žili společně s otcem až do jeho smrti.Mám ještě bratra a samozřejmě oba chceme, aby matka v tomto bytě bydlela i nadále.V případě potřeby jsme rozhodnuti zříci se dědictví ve prospěch matky. Bude nutné provést odhad na cenu bytu popř.platit daň z převodu nemovitostí? za odpověď děkuji.

Pardubice , Pardubice , 05.09.2012
Odpověď

Doporučuji s matkou uzavřít u notáře dědickou dohodu, kdy byt zdědí pouze ona. Daň z převodu nemovitosti ani daň dedická se hradit nebude, neboť převod mezi blízkými příbuznými se nedaní. 

Marta Ptáčková , 10.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference