Poradna: Dědické řízení.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Prosím o radu nebo vysvětlení ohledně úmrtí mého otce. Tento zemžel v dubnu 2012. V tyto dny (11/2012)jsem kontaktoval místě příslušného notáře s dotazem na vyřizování dědictví po otci. Vydědění ani závěť nebyla sepsána. Dle slov notáře je dědictví uzavřeno, nezbývá než kontaktovat Okresní osoud. Je povinností soudu, prostřednictvím notáře, kontaktovat mně jako přímého pozůstalého? Dle slov notáře nebylo po otci žádné dědictví. Pohřeb zařizovala matka, manželka zemřelého společně s dcerou zemřelého, mojí sestrou. Vztahy s rodinou zemřelého (manželka a dcera) jsou napjaté, nebyl jsem od pohřbu nikým kontaktován. Vím však, že po zemřelém zůstalo dědictví ve formě vysoké peněžní částky, uzavřeného životního pojištění a peněžní částky v hotovosti. Děkuji Vám

Hradec Králové , Hradec Králové , 19.11.2012
Odpověď

Dobrý den,

Notář při dědickém řízení kontaktuje dědice, které dohledá, případně vypravitele pohřbu. Pokud by Vás při dědickém řízení pominul a místo Vás dědil někdo jiný, máte jako oprávněný dědic nárok na vydání dědictví, popřípadě na příslušnou náhradu za něj. Je-li však dědictví tzv. nepatrné hodnoty (dle zmiňovaného vyjádření notáře), je dědické řízení zastaveno.

Pokud byste tedy doložil, že otec zanechal majetek převyšující 2.000,- Kč, můžete se domáhat svého dědického podílu. Upozorňuji jen, že životní pojistky nejsou součástí dědictví.

Martin Červený , 06.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference