Poradna: Dědické řízení dle německého/českého práva

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o informaci, kdo bude dědit a v jaké výši po mém manželovi /občan Německa/ - já mám občanství ČR,žiji v Německu, jsme bezdětní. Manželovi rodiče žijí.Naše SJM v Německu tvoří pouze vybavení domácnosti. V Německu je manželův byt v jeho OV,zde je ale nedoplacená hypotéka - hypotéka je psána na manžela a pochází z doby, kdy mne ještě neznal. Máme sepsanou předmanželskou smlouvu , v níž stojí, že neodpovídám za manželovu hypotéku. Prosím dále o info, jak to bude s hypotékou - spadá povinnost uhradit na mne i na jeho rodiče? Děkuji.

K. Vary , 13.11.2012
Odpověď

Po Vašem manželovi budete dědit Vy sama. S hypotékou se má věc tak, že sice je vyloučena ze společného jmění manželů, tedy na Vás ani částečně nepřejde při vypořádání SJM o smrti manžela. Hypotéka však bude obsahem dědictví. Dědit tak budete nejen veškerý majetek manžela, ale i všechny jeho dluhy (včetně hypotéky). Dědictví samozřejmě můžete odmítnout, ale jen jako celek. nelze odmítnou pouze část.

Marta Ptáčková , 04.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference