Poradna: dědické řízení zastaveno

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se zeptat dědictví po manželovi bylo zastaveno pro nepatrnou částku kterou zanechal 15000kč,jelikož měl dluhy,tedy uvěr,takže více dluhu,než majetku,pohřeb jsem platila já jako pozustalá manželka,mám obavy zda budu muset platit po manželovi dluhy,nebo na to nemám,jsem sama s postiženým synem,uvěr byl pouze na manžela,v případě co mám dělat,když to věřitelé budou po mě chtít.Děkuji za odpověd

havířov-šumbark , 10.06.2012
Odpověď

Dle popsané situace jste dluhy nezdědila. Otázkou je, jestli některé dluhy nevznikly za doby trvání manželství, v tom případě by byly součástí společného jmění manželů a věřitelé by je po Vás mohli vymáhat.

Marta Ptáčková , 09.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference