Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,můj manžel zemřel v listopadu minulý rok při tragické nehodě,máme spolu tříletého syna a bydlíme v rozestavěném domečku,můj manžel měl ještě dceru,které bylo již osmnáct let,dědické řízení se táhne od jeho smrti a není ještě uzavřené,jeho dcera bydlela s matkou mimo Ústecký kraj,přesně nevím kde,manžel neměl žádné dluhy a ani účet v bance,ještě existuje byt,ve kterém bydlí manželův tatínek,avšak byt je psaný na mého manžela,hotovost žádná po mém muži nezbyla,pracuji,ale nemám z čeho bych jí vyplatila v případě,když jeho dcera příjme dědictví,nikdy se s ní nestýkal,protože mu jí jeho bývalá nechtěla půjčovat,stále se stěhovali...jsem zoufalá,protože bych si nechtěla prodat střechu nad hlavou...je nějaké řešení?Děkuji D.Pastvová,Ústí nad Labem.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 30.09.2012
Odpověď

Pokud Váš manžel dceru nevydědil v závěti, tak bude dcera dědit (v případě, že dědictví neodmítne). Bez závěti tak bude dědictví rozděleno na tři části, kdy budete dědit Vy, Váš syn a manželova dcera. Obsahem dědictví bude polovina veškerého majetku, který jste s manželem nabyli za trvání manželství a samozřejmě veškerý manželův výlučný majetek (např. byt, který jste zmínila). Je pak otázkou, jestli se s dcerou manžela dokážete např. dohodnout, jak dědictví mezi sebou vypořádáte.

Marta Ptáčková , 09.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference