Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec vím, že uzavřel pojistku a v případě jeho úmrtí bude částka rozdělena mezi mne a bratra. Můj dotaz zní - mám tuto skutečnost uvést při dědickém řízení, nebo se toto týká jen pojišťovny ???

Jaroměř , Jaroměř , 29.09.2012
Odpověď

Pojistka na dědické řézení nemá vliv, neboť není a nebude zahrnuta do dědictví. Takže nezálěží na tom, jestli to při dědickém řízení uvedete nebo ne. Částka z pojistky bude rozdělena tak, jak píšete, a to nezávisle na výsledku dědického řízení

Marta Ptáčková , 09.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference