Poradna: dědictví a špatné vztahy v rodině

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu. Mám babičku, která žije v pečovatelském domě, ale stále vlastní svůj byt (je psaný na její jméno). Má dva syny, jeden (můj otec) již zemřel a druhý žijící syn babičku nutí prodat byt s tím, že by si peníze za byt nechal poslat účelově na svůj účet (babička svůj účet nemá) a z toho jí platil poplatek za pečovatelský dům. Mám obavu, že v případě smrti babičky by nám strýc nevyplatil z těchto peněz nic, i když bychom měli (já a sestra) ze zákona nárok na polovinu jejího majetku. Kdyby tato situace nastala, máme nárok na dědictví a bude strýc povinen nám něco zaplatit? A co když bude tvrdit, že mu babička ty peníze za byt dala? Máme i přesto nějakou naději na dědictví?

Praha , Praha 1 , 11.01.2013
Odpověď

V případě, že by se situace stala opravdu tak, jak píšete a neměli byste žádný důkaz o tom, že peníze na strýcově účtě jsou opravdu majetek zemřelé babičky, které tím pádem mají být předmětem dědictví, tak bohužel z těchto peněz nic nezdědíte. Doporučuji babičku přesvědčit, aby v případě prodeje bytu peníze rozdělila na poloviny, jednu poslala Vám a druhou strýci. 

Marta Ptáčková , 17.01.2013Inzerce z regionu

Prodej hrobu MALVAZINKY
Region: Smíchov
nabídka, 18.7.2024, 18:23
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám za úplatu hrob na hřbitově v Praze 5...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference