Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptat, zda spadá do dědictví automobil na který můj manžel dostal příspěvek od úřadu práce auto potřeboval jako kompenzacni pomůcku, na úřadu práce mi řekli, že auto automaticky spadá mě jako manželce, ale právník mi řekl, že auto spadá do dědického řízení, kdo má tedy pravdu? Děkuji

, Chomutov , 04.04.2023
Odpověď

Do jisté míry záleží, v jakém režimu manžel získal příspěvek, nicméně obecně by vozidlo, pakliže bylo v jeho vlastnictví (resp. ve Vašem společném jmění manželů) mělo být zčásti vypořádáno tak, že z poloviny je Vaše a z poloviny manžela a ten manželův podíl půjde do dědictví. Pokud by vozidlo nebylo ve Vašem společním jmění manželů, ale pouze manžela, šlo by do dědictví celé. Nicméně přesnou odpověď Vám dá notář, který dědictví projednává, jakmile mu budou známy veškeré potřebné informace o příspvku, který manžel dostal.

Pavel Kuchynka , 28.04.2023

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference