Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zdravím. Jsme dva bratři. Naši rodiče vlastnili domek. Po smrti našeho otce v roce 2010 zdědila maminka 4/6 domu, bratr a já každý po 1/6 domu. Nyní zemřela maminka. Pokud já jako syn bych odmítl po ní dědit, pouze s výhradou, že bych měl jako neopomenutelný dědic nárok na 1/4 svého podílu, jak velký díl bych celkem po rodičích dostal? A v případě takového odmítnutí dědictví po matce ručím i tak za její případné dluhy nad rámec hodnoty mého dědického podílu? Děkuji.

, Chrudim , 16.01.2018
Odpověď

Odmítnou dědictví můžete pouze jako celek. Pokud odmítnete, nebude dědit nic, žádný majetek ani dluhy. Pokud neodmítete, budete dědit společně s bratrem, každý polovinu majetku, ale i dluhů.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.