Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Jsem vdovec a se svou již zemřelou ženou mám syna a dceru. Po smrti mé ženy je dům ve vlastnictví mém a mých dětí. Dcera žije v zahraničí a se synem momentálně nekomunikuji, žije v jiném městě. Z druhého vztahu mám ještě jednoho syna, který bude plnoletý až na konci tohoto roku. Žiji zde se svoji družkou a jejími 2 dětmi.Starší syn, který má určitý podíl vlastnictví na nemovitosti po své matce, by chtěl tento podíl vyplatit. Může mu být vyplacen třetí osobou? Tedy mojí družkou? Přál bych si, aby můj podíl zdědil mladší syn. Jak mám tedy postupovat? Měl bych napsat závěť, ve které uvedu, že můj podíl bude převeden na mladšího syna, jde-li to, nebo odkoupit podíl od staršího syna ještě za svého života a svůj podíl převést na mladšího syna? Jak starý může být odhad nemovitosti k jednání s notářem? Musí být vytvořen až po prvním jednání s notářem? Děkuji za odpověď.

, Jičín , 08.03.2018
Odpověď

Pokud se chcete vyhnout případným komplikacím při dědictví (přece jen ze zákona po Vás budou dědit všechny Vaše děti), tak určitě doporučuji majetek na mladšího syna převést ještě během života. Čímž i ušetří Vaši dědicové (včetně právě mladšího syna) - nebudou notáři hradit odměnu, který se počítá z hodnoty dědictví. Ohledně odhadu je potřeba se domluvit s notářem - někteří vyžadují aktuální odhad, některým stačí starší nebo se na hodnotě jsou ochotni dohodnout.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Pohřební a hřbitovní služby - Ing. Milan Mašek

Sekce: Pohřební služba, Město: Vrchlabí


Smuteční obřaní síň Kukleny Hradec Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov


MUDr. Jaroslav Poláček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Trutnov-Horní Předměstí


Mgr. Aleš Jelínek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Kostelec nad Orlicí


MUDr. Andrea Bryčková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Hořice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.