Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu: Zemřel manžel mé maminky, který má jednoho vlastního syna. Syn vypravil pohřeb (bez obřadu), protože maminka je imobilní. Chtěla pohřeb zaplatit, ale on to odmítl. Urnu jsem platila já. V den úmrtí jsme se sešli maminka, já (vlastní dcera maminky), vlastní syn zemřelého, nevlastní syn zemřelého a jeho přítelkyně v bytě, který měli maminka a nevlastní otec ve SJM. V ten den pod záminkou převezení auta (koupeno v manželství) do garáže, kterou vlastnil zemřelý, sebral nevlastní syn u maminky v bytě klíče od auta, TP (malý i velký), zelenou kartu a klíče od garáže. Tyto věci mamince už nevrátil s odůvodněním, že tak rozhodl vlastní syn zemřelého. V současnosti mi maminka předala plnou moc, abych ji v dědickém řízení zastupovala.Jakou máme možnost získat tyto věci zpět, aby nedošlo před dědickým vypořádáním k jejich prodeji ani k jejich používání? Máme požádat v této věci soud o předběžné opatření? Může syn odmítnout vydat mamince urnu a úmrtní list? Osloven notářem ohledně pozůstalostního řízení bude pouze on?

, Kolín , 30.07.2020
Odpověď

Vše nahlašte notáři, který dědictví projednává. Prodej vozidla by neměl být nicméně možný, protože v evidenci je jako vlastník veden zemřelý, a ten žádnou kupní smlouvu nepodepíše. Urnu vydávat nemusí.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference