Poradna: Dědictví ,které již nabylo právní moci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím, poraďte : Je možné s usnesením o vypořádání dědictví,které je již více jak rok v právní moci ještě něco dělat? Notář se asi "spletl" a hodnotu zahrádky místo 80.000,- dle znaleckého posudku napsal 180.000,-.Tím se o 100.000 Kč navýšila celková hodnota dědictví ze které jsme vypláceli děti z prvního manželství a zřejmě byla vypočtena i odměna notáře. Bohužel si toho nikdo z 5 dědiců a ani advokát,který zastupoval jednoho nevlastního syna nevšiml.

liberecký kraj , 29.09.2011
Odpověď

Jde-li o zjevnou chybu v psaní a počtech, pak lze požádat kdykoli předsedu senátu příslušného okresního soudu o opravu, je-li chyba i ve výroku rozhodnutí, pak je třeba požádat soud o vydání opravného usnesení. Pokud jste podle nesprávného rozhodnutí i plnili, je třeba po opravě usnesení (vyhoví-li soud vaší žádosti) žádat ty, kterým jste plnili o vydání bezdůvodného obohacení ve výši "přeplatku". To, jestli se jedná o zjevnou nesprávnost (překlep), nebo je chyba závažnější, musí posoudit soud. Když chybu jako zjevnou nesprávnosti soud neuzná, nebude možné pravomocné usnesení prolomit.

Marta Ptáčková , 23.10.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference