Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý večer,prosím o radu jak vyřešit případné dědictví.Několik let žiji s přítelem/trvalé bydliště mám jinde/ v jeho RD. Přítel má 2 děti,které se s ním stýkají cca 1x měsíčně přijdou na návštěvu.Dcera často dluží,syn má exekuci.Já již několik let platím poplatky ze svého účtu.Mám strach jak se bude celá situace řešit,kdyby nemocný přítel zemřel.I nyní se o něj starám. Děkuji za odpověd.Pavlína

, Litoměřice , 15.03.2017
Odpověď

Pokud by přítel zemřel, vše zdědí jeho děti. Doporučuji, aby přítel sepsal závěť, kde o majetku v případě jeho úmrtí rozhodne.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference