Poradna: dedictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den u firmy Vyuzivam moznosti se dotazovat na problem ohledne dedickeho rizeni. Jmenuji se Milan P. ziji mimo CR. V Listopadu 2019 zemrela matka Katerina P. O jejim umrti mne iformoval bratr. Po urcitem case (6 Prosince 2019) od pohrbu mne bratr informoval ze bude probihat dedicke jednani. Ptal se jestli se ho zucastnim nebo jako on se vzdam svych naroku ve prospech otce. Ja jsem na toto nereagoval a ocekaval jsem ze mi bude totez oznameno oficialne prostrednictvim uradu ktery se tim bude zabyvat. Po case 3.Brezna 2020 se mne bratr opet dotazoval zda se zucastnim rizeni nebo poslu potvrzenou plnou moc k zasupovani na nej nebo na otce. Tak jsem poslal plnou moc. Nyni (10.Kvetna 2022) zemrel otec. 14. Cervna jsem obdrzel email od notarske kancelare ze bude probihat dedicke jednani. Poptavali se jestli se jednani zucastnim nebo poslu plnou moc k zastupovani. Na tento email jsem neodpovedel a cekal jsem az se ozvou s datumem jednani. 8. Srpna prisel od NK email ze vse je pripraveno k jednani pouze chteji vedet zda se zucastnim nebo poslu plnou moc. Ja jsem jim odpovedel ze pozadovanou informaci budu moci sdelit az budu vedet presny datum jednani. 23. Srpna prisel od NK email s datem kdy se bude konat dedicke rizeni (Rijen 2022) . Soucasne mi poslali opis zaveti meho otce kde si preje aby veskery majetek presel do vlastnictvi meho bratra J. Ja se poptavam zde je realne zazalovat tu Notarskou Kancelar (zatim jsem nezjistoval jeji jmeno a sidlo), ktera vyrizovala dedictvi po matce ze mne opomenula informovat o dedickem rizeni a o mych pravech a povinnostech. Ceho bych chtel dosahnout zalobou na NK : ziskat financni nahradu za podil na dedictvi po jeji smrti i kdyz jsem poslal plnou moc v zastupovani na Otce. Realne od Vas ocekavem jednu ze dvou odpovedi : 1/ zapomente na to, tim ze jste dal plnou moc mate smulu 2/ je to zajimave a realne ze by jste to mohl vyhrat ....v tomto pripade - byli by jste Vy ochotni mne zastupovat v tomto procesu? Jedna se o majetek v hodnote priblizne 3,5 milionu (nemovitost a hotovost) Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Milan P., Anglie

, Most , 27.08.2022
Odpověď

Žalovat notářskou kancelář tak, jak uvádíte nelze. Co se týká dědického řízení po matce, uvádíte, že jste poslal plnou moc k zastupování. Tzn. na jednání jste byl zastoupen a veškeré podklady (a to včetně případného rozhodnutí o dědictví) byly tím pádem doručovány Vašemu zástupci. Nic Vám však nebrání do dědického spisu nahlédnout a zjistit, jak dědické řízení proběhlo a jak bylo skončeno. Nicméně v průběhu řízení jste byl zastoupen (z Vašeho e-mailu však nevyplývá, zda otcem nebo bratrem) a tento zástupce za Vás činil veškeré úkony a přebíral listiny.

Pavel Kuchynka , 04.09.2022

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference