Poradna: dedictvi po dedovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, v dubnu roku 2010 zemrel otec meho otce. Muj otec zemrel v mych dvouch letech a v podstate jsem jej neznala. Matka za nej nikdy nebyla provdana. Rodinu sveho otce jsem nalezla az ve svych asi 22 letech. Zjistila jsem, ze mam sestru z otcova rozvedeneho manzelstvi. S rodinou jsem navazala kontakt, ale oni jej vzdy odmitali. Jediny, kdo se mnou castecne komunikoval byla ma nevlastni sestra. Dnes jsem se prostrednictvim pozvani k dedickemu rizeni dozvedela, ze deda zemrel jiz pred rokem a pul (o cemz me nikdo neinformoval). Nevim ani, co je predmetem dedickeho rizeni, ani jeho okolnosti. Kde mohu tyto informace najit a koho muzu pozadat o to, aby mi informace podal? Ucastniky rizeni jsou bratr meho zemreleho otce, ma sestra a manzelka meho dedecka, tedy moje babicka. Zajimalo by me take, jake mam ze zakona dedicka prava.

Kladno , Kladno , 28.11.2011
Odpověď

V první dědické skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý z nich stejným dílem. Nedědí-li některé dítě, např. proto, že zemřelo, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Dědictví projednává notář pověřený okresním soudem dle posledního bydliště zůstavitele. Tam lze zjistit, který notář, dědictví projednává. U notáře můžete nahlédnout do příslušného dědického spisu, zjistit stav řízení, okruh dědiců a to, co je nebo má být předmětem dědictví.

Marta Ptáčková , 22.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference