Poradna: dědictví po manželovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Manžel zemřel a nezanechal závěť,jsme manželé a máme 2 děti. V r.2003 zdědil po své zemřelé matce 1/5 nemovitosti včetně pozemků a l2165 m2 lesa do výhradného vlastnictví. Ve společném jmění manželů máme každý 2/5 nemovitosti a včetně pozemků. Prosím o sdělení, jaký majetek a v jakém poměru na koho připadne a kolik cirka bude stát dědické řízení u notáře. Děkuji za Vaši odpověď.

Deblín , 27.11.2011
Odpověď

Předmětem dědictví bude 1/5 nemovitostí a les, které měl manžel ve výlučném vlastnictví a potom polovina majetku, který máte ve společném jmění manželů. V první dědické skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel, každý z nich stejným dílem, ve vašem případě tedy každý 1/3 dědictví, nedohodnete-li se jinak. Odměnu notáře nelze odhadnout, ta se vypočítává z hodnoty dědictví, kterou z dotazu nemohu zjistit.

Marta Ptáčková , 22.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference