Poradna: dedictvi po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Pred 2 lety - srpen 2009- mi zemrel otec, zil u Jihlavy. Jsme 3 deti z 1. manzelstvi a , existuje jeste 1 sesta z 2. manzelstvi, ktere bylo kratce pred smrti otce take rozvedeno. My 3 , nevlastni sestra a jeji matka jsme byli pozvani k notarsk. rizeni hned po pohrbu.Tam jsme se dozvedeli ze existuji dluhy asi 170000kc a nejaky dum, napsany na otce , nevl. sestru a jeji matku. mne a memu bratrovi bylo sdeleno ze nesmime odmitnout,mame deti, nase sestra a nevl. sestra odmitli a od te doby jsme nic o notari n. rozhodnuti neslyseli. ja to mam 1000km - ziju v nemecku.pred tydnem poslali mamce obsilku,pravnik najmuty City bank, a vyzaduji po me dluh po otci. podle me na to nemaji narok, rizeni je neukoncene, aspon o nicem nemam tuseni, nebo to slo ukoncit i bez nas?

nemecko , 12.10.2011
Odpověď

Záleží na tom, jestli jste někomu z dědiců nebo třetí osobě udělila plnou moc k tomu, aby vás zastupovala v dědickém řízení. Pokud ano, pak za vás vše vyřizovala zmocněná osoba a dědické rozhodnutí bylo doručováno jen této osobě a může již být ukončeno. Stav dědického řízení lze zjistit dotazem u notáře nebo na příslušném okresním soudu podle posledního bydliště vašeho otce. Je-li dědické rozhodnutí pravomocné a dědictví jste nabyla, pak odpovídáte za zůstavitelovy dluhy do výše nabytého dědictví.

Marta Ptáčková , 23.10.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference