Poradna: dědictvi po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den,chtěla jsem se zeptat jestli mame se sestrama narok na dědictví.otec se po druhe ozenil a ma 3 děti,ale veškerý majetek je napsany na jeho současnou manželku.bude se to dělit mezi všechny děti nebo se to tyka jen tech z druheho manželství??

teplice , Teplice , 11.09.2012
Odpověď

Obecně lze říci, že dědici by byli jak manželka, tak všechny otcovy děti (tedy Vy i Vaše sestry a stejně tak děti z druhého manželství otce). Záleží však na spoustě dalších okolností (např. jestli otec sepsal závěť; jak mají s manželkou vyřešeno společné jmění manželů; jakým způsobem proběhl onen "přepis" celého majetku na manželku atd.).

Marta Ptáčková , 18.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference