Poradna: Dědictví po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Po zemřelém otci zůstali dva synové a jeho manželka (podruhé ženatý). Otec měl před manželstvím družstevní byt, který v době manželství doplatil a získal do osobního vlastnicví. V katastru je zapsán jako jediný vlastník, peníze které doplatil za družstevní byt měl ještě před uzavřením manželství. Oba manželé mají od počátku manželství každý svůj účet na který jim chodí důchod. Veškeré platby za byt, elektřina, plyn apod. se platily z otcova účtu, platil se z něj i běžný provoz domácnosti. Otec si na tomto účtu naspořil určitou částku, ale jeho manželka nemá na svém účtu nic, protože posílá všechny peníze svému synovi, který staví dům. Mám dvě otázky: 1. Jak to bude s dědictvím bytu? 2. Jak to bude s dědictvím otcova účtu.

Chrudim , Chrudim , 12.09.2012
Odpověď

Poud byt tedy byl pouze ve vlastnictví otce, tak se byt rozdělí ze zákona (tedy za předpokladu, že otec nezanechal závěť nebo nebude mezi dědici uzavřena dohoda atp.) rovným dílem mezi manželku a jeho děti. Stejně tak to bude s dědictvím finančních prostředků na účtu (ovšem peníze, které otec našetřil za doby trvání manželství se nejdříve vypořádájí v režimu společného jmení manželů (zjednodušeně řečeno - polovinu dostane manželka) a až zbytek se opět rozdělí rovným dílem jako dědictví).

Marta Ptáčková , 18.09.2012





Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference