Poradna: Dědictví po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v říjnu loňského roku mi umřel otec. Bohužel, jeho druhá žena je na informace velmi skoupá, o úmrtí jsem se dozvěděl (ještě v loni v říjnu) úplnou náhodou. Do dnešních dnů mne ještě nikdo nekontaktoval ohledně dědictví. Mám obavu, že otcova druhá žena dělá (nebo se bude snažit udělat) všechno proto, abych byl jako syn z dědického řízení vyloučen. Je taková možnost reálná? Děkuji za odpověď

, Česká Lípa , 15.01.2018
Odpověď

Doporučuji si na okresním soudě posledního bydliště zemřelého zjistit, který notář dědictví projednává a kontatkovat jej.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

MUDr. Jindra Friedrichová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Semily


Mgr. Petr Moos

Sekce: Psychická pomoc, Město: Liberec


ISIDA centrum s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Česká Lípa
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.