Poradna: dědictví po zemřelé manželce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu věc. Minulý týden mi zemřela manželka, mám dva syny. S jedním se stýkáme, s druhým ne, jelikož nám moc ublížil. Mám byt v osobním vlastnictví 3+1. Na pohřebním ustavu jsem se dozvěděl, že nás vyzve notář, ohledně závěti. Manželka žádnou závěť nesepsala.Mám strach, že budu muset svého syna, kterého již za vlastního nepovažuji vyplatit . Musím se obávat, že by mne mohl vystěhovat ač jsem také vlastníkem tohoto bytu? Jsem vlastníkem 2 roky. Prodej byzu je možný po 5ti letech. Je to podmínka ČEZU. Moc děkuji za odpověď

Kadaň , Kadaň , 12.10.2011
Odpověď

Patřil-li byt do vašeho společného jmění manželů, pak předmětem dědictví bude jedna polovina bytu, kterou byste měli jako zákonní dědicové v první dědické skupině zdědit rovným dílem - nedohodnete-li se jinak - např. tak, že byt zdědí jeden z vás a ostatní vyplatí. Budete-li spoluvlastníkem bytu, syn vás z bytu vystěhovat nemůže. Vlastníte-li byt pouze sám a byt nespadal do vašeho společného jmění manželů, pak byt vůbec nebude předmětem dědictví.

Marta Ptáčková , 23.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference