Poradna: Dědictvi pozemek

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chtěl bych se zeptat skrz pozemek který sousedí vedle našeho domu,jeho majitelka žila v zahraničí a jsou to 2 roky co zemřela mnela 45 let,20 let se o pozemek nikdo nestaral jsou tam škůdci je to zarostene chtěli by jsme ten pozemek odkoupit protože nám vadí a dělá nám to potíže atd. Ale 2 roky na tom pozemku není vyřìzene notařstvi jsme zoufalí nevím co dělat nemůže ten pozemek propadnout obci nebo nepůjde ňák odkoupit ?Dane za pozemek platí Mamka od zemřelé ale nevlastniho.

, Olomouc , 31.05.2020
Odpověď

Tady není jiná možnost než vyčkat na ukončení dědického řízení a pak se s žádostí o odkup obrátit na dědice. Pokud by nikdo nedědil, tak pozemek propadne státu.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference