Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, už to budou dva měsíce co umřel tatínek v 66 letech, teď čekáme na notářku až bude, ale mám jiný dotaz,s jeho půlky dostane manželka (maminka) druhou půlku já a má o rok mladší sestra která má 39,je ale v insolvenčním řízení které splácí a bude ještě 2,5 roků trvalé bydliště má na obecním úřadě, mě jde oto jestli by moje máma u notářky řekla že to napíše na mě nebo že mě to dává darem, má nebo může mít sestra pak nárok na barák? Matka řekla že by chtěla aby po těch dvou a půl letech až sestra nebude mít insolvenci aby měla nárok na druhou půlku baráku, moc vás prosím poradíte mi co mám dělat nebo jak se mám chovat, já jím moc nevěřím oběma myslím si že dělají nějakou habaďuru na mě, děkuji moc

, Přerov , 02.09.2019
Odpověď

Sestra,která má insolvenci, není oprávněna se jakýmkoliv způsobem vzdát potencionálního dědictví. Protože by tímto poškozovala věřitele. Ona musí svůj podíl zdědit, tento majetek pak bude řešit insolvenční správce - prodá se a výtěžek bude mimořádná splátka na insolvenci.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.