Poradna: Dedictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, jsem spoluvlastnikem nemovitosti s moji matkou. Kazdy z nas ma jednu polovinu. Matka ma vysoke dluhy a na polovine nemovitosti exekucni prodej. Ted matka umrela. Jak bude postupovano dale? Kdyz se zreknu dedictvi, co bude s nemovitosti? Dluhy jsou vetsi, nez cena poloviny domu. Co mam delat s jejimi vecmi co v dome zustanou? Nasel jsem vetu ze, dědictví nemůže odmítnout dědic, který svým počínáním dal najevo, že dědictví chce přijmout napriklad nakladanim s jejimi vecmi placenim slozenek atd. Na co vse si dat pozor? Dekuji za odpoved

, Rokycany , 30.01.2019
Odpověď

Je to jak říkáte - pokud dědictví chcete odmítnout, tak s věcmi matky nijak nenakládejte, dokud dědictví neskončí. Když odmítnete dědit, a jiný dědic již není, tak polovina domu připadne státu.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.