Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,mám dotaz,maminka darovala dům bratrovi,s dovětkem,že po její smrti musí být tento dům rozdělen,mezi zbývající sourozence,rovnoměrně.Jak by to bylo,kdyby náhle odešel bratr jako obdarovaný.Jak by po tom probíhalo dědictví.Děkuji.Novotná

, Svitavy , 09.06.2019
Odpověď

V první řadě doporučuji, aby ona dohoda o tom, že bratr po smrti matky vypořádá podíly se svými sourozenci, byla ujednána mezi všemi písemně. Jinak bratr po smrti matky nemusí udělat nic. Pokud by pak bratr zemřel, tak jeho majetek, ale i závazky, přejdou na jeho dědice.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.