Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, půjčil jsem známému peníze a on mi místo vrácení peněz, po naší dohodě vlastnoručně napsal a podepsal uznání propadlého zástavního práva a že se stávám právním nabyvatelem jeho družstevní garáže. Než jsme tuto garáž přepsali, tak tento člověk zemřel. Byl jsem s tímto u notářky, kde se zjistilo, že má několik miliónů dluhů a pouze tuto garáž. Žádal jsem o vyjmutí z pozůstalostního řízení, jelikož jsem garáž nabyl ještě před úmrtím, tohoto člověka. Notářka rozhodla, že garáž propadá státu jelikož se dědicové vzdaly dědictví, tak jsem se proti tomuto usnesení odvolal. Notářka mě vyzvala abych svoje odvolání řádně doplnil jinak bude odmítnuto, to jsem udělal a navrhl aby tato garáž byla vyjmuta z dědického řízení, jelikož jsem jí nabyl před úmrtím. Teď mi přišlo usnesení od Krajského soudu, že "podle ust. § 202 ods. 3 os.,ř., odvolání jen proti důvodům rozhodnutí není přípustné a že ve svém odvolání nijak nebrojí proti nařízení likvidace ani tomu, že soud prvního stupně vyzval věřitele zůstavitele, aby mu ve stanovené lhůtě oznámili své pohledávky za zůstavitelem, resp. nebrojí proti poučení věřitelů pro případ nepřihlášení pohledávek.Z jeho odvolání vyplývá, že nesouhlasí s důvody rozhodnutí soudu prvního stupně, což činí jeho odvolání nepřípustným, odvolací soud proto odvolání odmítl /an. § 218 písm. c)o.s.ř./." V poučení je napsáno, že proti tomuto usnesení není dovolání přípustné. Není mi vůbec jasné proč tato garáž nebyla vyjmuta z dědického řízení a zda mám ještě nějakou možnost, se někam odvolat či podat nějakou stížnost a pod. Díky moc za odpověd.

, Ústí nad Labem , 03.03.2018
Odpověď

Je možné podat ústavní stížnost k ústavnímu soudu. Ale k tomuto doporučuji vyhledat asistenci advokáta, jde o právně složitou práci.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Memory in Memory s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum


Mgr. Vojtěch Lebduška

Sekce: Psychická pomoc, Město: Ústí nad Labem


PhDr. Patricie Anzari, CSc.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Jetřichovice


Mgr. Hana Hluštíková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Louny


Mediclinic, a. s.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Teplice-Trnovany
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.