Poradna: DĚDICTVI vyplacení vnuka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Můj bratr bydli s rodiči v rod.domku. Během prvního manželstvi rodiče napsali bratrovi 1/2 domku a 1/2 zahrady.Bratr se rozvedl, po rozvodu se mu narodil syn.Potom se znovu oženil, děti už neměl.Bratr je važně nemocný a rodiče maji strach, že kdyby bratr zemřel budou muset vnuka ( kterého viděli asi 3x , ted je mu 20 let )vyplatit. Děkuji za odpověd Štefková

okes. Nový Jičín , 14.06.2012
Odpověď

Kdyby Váš bratr opravdu zemřel, tak jeho syn společně se současnou manželkou zdědí jeho část domku a zahrady (tedy syn bude vlastnit 1/4 domu a zahrady, současná manželka taktéž, pokud ovšem bratr nesepíše závěť, kde rozhodne jinak) . Rodiče nikoho vyplácet nemusí, ledaže by chtěli od syna či manželky odkoupit jejich části nemovitosti.

Marta Ptáčková , 09.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference