Poradna: dědit v době insolvenčního řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

mám otásku manžel je v insolvenčním řízení má povoleno odlužení ,ted mu umřel otec ,vypravoval pohřeb i vše co ktomu náleží ,vše také uhradil sám,ted má byt udělané děditství ,otec když žil ,daroval mu komerční nemovitost ,která mu ale v tuté době nepatří jelikoš měl dluhy tak patří bance bila na této nemovitosti zástava,banka jsi to bude prodávat,jetu ještě manželka zesnulého a dcera.chtěla jsem se zeptat jak budou postupovat statní notáři,i stím jestli má manžel nárok v tomto děditství na náké peníze za pohřebné co zaplatil sám, akdyž ano zdali mu toto nevezme insolvence ,předem děkuji za odpověd.martina

HRANICE U AŠE , Hranice (okres Přerov) , 26.11.2012
Odpověď

Manžel by měl dědit třetinu majetku po otci (vedle manželky a dcery zemřelého). Nicméně podle toho, co píšete, byl otec spíše zadlužený. Pokud by však manžel přece jen nějaký majetek zdědil, tak tento by se stal předmětem uspokojení věřitelů v insolvenčním řízení (šlo by o tzv. mimořádnou splátku). Co se týká nákladů na pohřeb, může Váš manžel část nákladů požadovat po dalších dědicích podle jejich poměrů (v případě, že reálně nějaký majetek zdědí).

Marta Ptáčková , 20.12.2012





Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference