Poradna: Dne 28.11.1975 mi zemřela matka.Před svou smrtí prodala

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Dne 28.11.1975 mi zemřela matka.Před svou smrtí prodala byt i se zahrádkou o ploše 156 m2. Odhadce, který prováděl odhad zapoměl napsat číslo parcely pod kterou je zahrádka vedena. Já jsem dostal v letošním roce od Katastrálního úřadu Vsetín, kdy se provádělo dokončení katastrálního operátu, že jako možný dědic mám v této nesrovnalosti sjednat nápravu.Uvedenou zahrádku i s bytem vlastí pan JUŘIČKA Pavel, bytem Horní Lideč čp.147 asi od roku 1974. Já o uvedenou parcelu nemám zájem. Rád bych ji přenechal nebo nechal zapsat v katastru nemovitostí na majitele, který jí obhospadařuje asi od roku 1974. Jak mám postupovat Za odpověď Vám děkuji. S přáním hezkého dne Jaroslav Kolář.

Uherské Hradiště , Uherské Hradiště , 06.10.2010
Odpověď

Je-li tato parcela stále evidována na vaši matku, pak musíte podat k příslušnému soudu návrh na dodatečné projednání dědictví – dodatečným dědickým rozhodnutím parcelu nabudete a budete s ní moci naložit dle své úvahy, tedy ji prodat nebo darovat člověku, který ji obhospodařuje.

, 22.10.2010

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference