Poradna: dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem byla jediná žijící příbuzná, a proto i jediná dědička. Strýc měl pronajatý byt ve vlastnictví pana K. Od smrti mého strýce byl byt uzavřen, klíče jsem nikdy neměla, dědictví bylo vypořádáno až o 10 měsíců. V bytě byl majetek v hodnotě 19 000 kč po odečtení dluhů. Dne 11.2.2009 se byt otevíral za přítomnosti notářky, sociální pracovnice a mě, aby se zjistila výše dědictví. Dědictví jsem převzala, sepsal se protokol a klíče od bytu se opět vrátili majiteli panu K. Ten 1.3.2008 zaslal notářce dopis, ve kterém po mně požaduje nájemné za dobu od smrti mého strýce do dne vyklizení, tedy 11.2.2009. Notářka mi řekla, že to musím podepsat, jinak na mě pošle exekutora. Má pan K. nárok na nájem za byt ode mě, když na mě nepřešel nájem, 10 měsíců jsem do bytu neměla přístup a žádnou nájemní smlouvu jsem s ním neuzavřela? Jak se mohu bránit?

Brno , Brno-město , 28.03.2009
Odpověď

Dobrý den, nájemní vztah v případě Vašeho strýce se vztahoval pouze na jeho osobu, takže nájemné jako takové po Vás majitel nemůže požadovat. Jediné, co by mohl požadovat je náhrada škody , která mu mohla vzniknout během doby, kdy Váš strýc zemřel, nebylo ještě vyřízeno dědické řízení, ale majitel, vzhledem k situaci, že měl v bytě věci Vašeho strýce, nemohl byt pronajmout. Ale o nájemné jako takové se nemůže jednat. Snažte se s majitelem dohodnout na určitém odškodnění. V případě, že jste nemohla byt vylidit dříve, kvůli soudním průtahům, obraťte se na soud.

Jiří Hora , 05.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Pohřební a hřbitovní služby města Brna a.s.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Pohřební služba Hustopeče - Leoš Janči

Sekce: Pohřební služba, Město: Hustopeče


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference