Poradna: Doplněk informací o děditství

Sekce: Dědictví

Otázka:

V nedávné době mi zemřel manžel... A já se Vás táži, jak to je s dědictvím bez závěti? Vlastnili jsme na půl rodinný dům. Manžel měl z prvního manželství syna, který zemřel a po něm zůstaly 3 děti - aktuálně nezletilé. Z našeho manželství máme 2 dospělé syny. Já se Vás ptám, jaký nárok mají děti po zemřelém synovi z prvního manželství na dědictví? A jaký nárok mají ostatní účastníci dědického řízení?

Morava , 15.11.2012
Odpověď

Dědictví se rozdělí na čtvrtiny - 1/4 zdědíte Vy, jakožto manželka, Vaši společní synové zdědí každý taktéž po 1/4 a poslední čtvrtinu si mezi sebou rozdělí děti zemřelého syna (vnuci zůstavitele).

Marta Ptáčková , 04.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference