Poradna: Dotaz

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Zemřela mě sestra, pořeb a vše okolo zařizuji sama a platím.Jak to bude s dědictvím? Sestra má manžela, ale on je v bezvědomí v nemocnici a podle doktorů se neprobere spíše zemře taký , děti neměli.Švagr má pokuď vím jenom bratra s kerým se nestýka aní nevím jestli je ještě živ. pokud nebudu dědit mám nárok na náhradu za pořeb? Děkiji

Chrudimsko , 29.05.2013
Odpověď

Manželu zemřelé sestry by měl být ustanoven opatrovník a vše zdědí její manžel. Po manželovi sestry jakožto dědici se následně můžete domáhat úhrady nákladů na pohřeb, což je však s ohledem na jeho stav problematické. V tomto doporučuji kontaktovat notáře, který dědictví projednává, aby náklady za pohřeb zahrnul do rozhodnutí o dědictví.

Marta Ptáčková , 29.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference