Poradna: dotaz na dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Po smrti otce jsme se s bratrem zřekli nároku na dědictví a to konkrétně částky za byt,ve kterém bydlel s naší matkou.Byt je družstevní a byl ohodnocen na částku 500.000 Kč.Dědictví mělo činit matce 250.000 Kč a pro nás dva 125.000 Kč.Matka se nyní rozhodla byt přepsat na bratra (smlouva o převodu členských práv a povinnosti v bytovem družstvu) a já bych chtěl vědět,zda-li tím přijdu o nárok na dědictví na tento byt po úmrti matky.Předem děkuji za info.

Moravskoslezský kraj , 03.01.2012
Odpověď

Ano, tento byt ani hodnota členských práv a povinností k DB po jejich převedení na bratra již nebudou předmětem dědického řízení po matce. Zůstavitel může za svého života činit se svým majetkem jakékoliv dispozice, tj i převést členská práva a povinnosti k DB na jakoukoli osobu. Má-li maminka ještě i jiný majetek, pak lze vašemu bratrovi v dědictví na jeho podíl započíst to, co již od maminky za života bezplatně obdržel, pokud nejde o obvyklá darování.

Marta Ptáčková , 07.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference