Poradna: Dotaz na dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, Prosím o radu při řešení budoucího dědictví nemovitosti. ¨ Po smrti matky v roce 1997 proběhlo dědické řízení podle zákona. Otcovi a nám 5 dcerám (4 vlastní, 1 nevlastni) připadla 1/6 z poloviny nemovitosti. Po dohodě u notáře jsme mi dcery nechaly napsat své podíly na otce, aby byl jeden vlastník nemovitosti. V současné době jsme zůstali pouze 3 dcery (1 nevlastní svobodna bezdětná, a 1 vlastní) již zemřeli.Moje sestry přesvědčují otce o sepsaní závěti aby dědictví připadlo pouze nám 3 dcerám a tak vyloučit z případného dědictví 2 vnuky po zemřelé sestře. Otec závěť sepsat nechce. Je nějaké řešení jak z dědického řízení tyto dva vnuky vyloučit???

Soběslav , Soběslav , 18.11.2012
Odpověď

Nikoliv. Vnuky po zemřelé sestře by otec musel v závěti vydědit. Pokud toto neudělá, bude dědictví rozděleno na čtvrtiny, kdy Vy a Vaše dvě sestry zdědíte každá 1/4 a děti po zemřelé sestře si rozdělí poslední čtvrtinu. Vy ovšem dvy vnuky z dědictví vyloučit nemůžete.

Marta Ptáčková , 04.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference