Poradna: Druh vlastní část rodinného domu, tj. dcera 1/6 a vnučka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, druh vlastní část rodinného domu, tj. dcera 1/6 a vnučka (po smrti svého otce) také 1/6, zbytek vlastní můj druh. Chci se zeptat, zda je možné část, kterou vlastní druh přepsat na mne a nebo pokud bychom se vzali(svatba), zda budu také jeden z dědiců. Ptám se z popudu mého druha (opravdu ne z vypočítavsti, ale proto, že on nemá odvahu se na tuto docela choulostivou věc zeptat sám), který je starší nežli já a má obavy, že pokud by se s ním něco stalo, tak mne dcera (hlavně dcera) z domu vyžene bez jakéhokoliv nároku na bydlení. Za odpověď srdečně děkuji. M. Egnerová

Přeštice,okr. Plzeň , 21.08.2010
Odpověď

Část domu, kterou váš druh vlastní, vám může darovat jako osobě blízké. Kdybyste se vzali, pak v případě smrti vašeho manžela byste byla spolu s dětmi vašeho manžela dědicem a část domu byste zdědila.

, 10.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference