Poradna: Druha manzelka meho otce nezdelila zda bude z dedictvi neco pozadovat..

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den. Chtela bych se zeptat,ziji v zahranici a v CR me zemrel v srpnu 2011 muj otec.V poslednim dopise od pani notarky (mimo udaju ceny a majetku,aktiv a pasiv)je napsano:Vyjma Vas je dedickou take manzelka Vaseho otce pani ... Dle zakona by jste meli dedit rovnym dilem zjistena aktiva i pasiva .Zalezi vsak na Vasi dohode.Pozustala manzelka nam u jednani (sepis protokolu o predbeznem setreni)nezdelila,zda bude z dedictvi neco pozadovat. Zajimalo by mne,jestli to znamena ,ze v tomto pripade muzu o cele dedictvi , pozadat sama ,aby napriklad nepropadlo statu. Co to vlastne znamena a jaky je dalsi postup. Dekuji.

Scotladnd UK , 23.10.2011
Odpověď

Zde se buď s pozůstalou manželkou dohodnete, tj. uzavřete dědickou dohodu, anebo vám bude dědictví připsáno dle dědických podílů - rovným dílem.

Marta Ptáčková , 27.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference