Poradna: Družstevní podíl

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,měla bych dotaz ,týkající se družstevního podílu.Maminka zemřela v listopadu,zůstal dluh cca 400tis.jediným dědictvím je družstevní podíl,který činí 215 tis kč ( polovina z hodnoty bytu).Bude muset tatínek platit i zbytek dluhu,který je nad tuto částku,tedy nad výši dědictví?Tatínek není na žádné listině k úvěru podepsaný,veškeré papíry maminka uzavírala sama.Co se stane kdyz dědictví odmítne,bude muset byt prodat aby zaplatil těch 215 tis,což je částka ,která je jako jediný maminky majetek?Prosím o brzkou odpověď,neboť dědické řízení má proběhnout již 2.2.Děkuji za odpověď

Klášterec nad Ohří , Klášterec nad Ohří , 27.01.2012
Odpověď

Dědic odpovídá za zůstavitelovy dluhy do výše nabytého dědictví. Z titulu dědice váš tatínek za dluhy zůstavitelky převyšující výši dědictví neodpovídá, jeho odpovědnost by však mohla být dána z titulu společného jmění manželů, vznikl-li závazek za trvání manželství, i když jej podepsal pouze jeden z manželů.

Marta Ptáčková , 26.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference