Poradna: Jak je to s pohřbem nájemce hrobu do jeho hrobu?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj otec je nájemcem hrobového místa a vyjádřil přání být tam pohřben. Pokud vím, je hrob také předmětem dědění a dokud nebude dědictví vyřízené, nemohu s místem nijak nakládat, takže bych otce vlastně pohřbít nemohl. Jistěže je řešením převod nájmu, ale připadá mi poněkud trapné přijít za tátou a říct mu, abychom udělali změnu nájemní smlouvy, jinak ho tam nemohu pohřbít. Jak by se prosím mělo postupovat? Děkuji předem za jakoukoli odpověď.

Teplice , Teplice , 10.04.2013
Odpověď

Máte pravdu v tom, že nájem hrobového místa přechází na dědice. V případě úmrtí nájemce a jeho pohřbení do tohoto hrobu, musí být však s objednavatelem pohřbení uzavřena nájemní smlouva na dobu tlecí a to před vlastním pohřbením. Tuto smlouvu však provozovatel pohřebiště může následně upravit do osoby nájemce dle výsledku pozůstalostního řízení.

Julius Mlčoch , 10.04.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference