Poradna: Jak se vzdát dědictví...

Sekce: Dědictví

Otázka:

Před nedávnem mi zemřel otec o kterého jsem se několik let starala.Moje sestra se starat odmítla a proto se moje matka chce vzdát svého podílu dědictví v můj prospěch, protože pečuji i o ni.Rodiče vlastnili společně starý rodinný domek. Může se dědictví mamka vzdát hned u notáře?

, Liberec , 30.10.2020
Odpověď

Pokud by matka dědit odmítla, tak její podíl bude rovnoměrně rozdělen mezi Vás a sestru. Což nechcete. Je potřeba, aby notáři vysvětlila, že nechce dědictví odmítnout, ale vzdát se svého podílu ve Váš prospěch.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference