Poradna: jaké odpočitatelné položky mohu uplatnit u pozůstalostního řízení?

Sekce: Dědictví

Otázka:

NOTÁŘ U POZŮSTALOSTNÍHO ŘÍZENÍ SDĚLIL, ŽE DCERY(DĚDIČKY) PO ZEMŘELÉM OTCI, NEMAJÍ NÁROK ZAHRNOUT JAKO PASIVA DO ODPOČITATELNÝCH POLOŽEK,PŘÍMÉ NÁKLADY SOUVISEJÍCÍ S POHŘBEM.(UVÁDÍM: SMUTEČNÍ POHOŠTĚNÍ, JEJICH NÁKLADY NA OBLEČENÍ V SOUVISLOSTI S POHŘBEM, DÁLE PLATBY JEHO BYTU PO SMRTI KTERÉ JIŽ MUSELI UHRADIT.

KARVINÁ , 21.05.2013
Odpověď

Ten, kdo vypravil pohřeb, se může poměrných nákladů za pohřeb domáhat po dalších dědicích. Náklady na pohřeb tak nemusí být zahrnuty v dědictví.

Marta Ptáčková , 22.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference