Poradna: Jakým způsobem mohu zvrátit dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý večer,měla bych otázku,zda ještě nějakým způsobem mohu zvrátit dědické řízení,které již nabylo právní moci. V květnu 2010 zemřela maminka, notářské řízení proběhlo v říjnu 2010. Po mamince zůstal byt v osobním vlastnictví. Zůstaly jsme tři děti. Dohodly jsme se, že byt při notářském řízení přenecháme sestře. Mezi sebou jsme uzavřely dohodu, která není součástí notářského zápisu, při níž se sestra zavázala, že byt se prodá, zaplatí se vše potřebné,(dluhy za maminku,nájem,FÚ) a zbylé peníze se rozdělí na tři stejné díly. Tuto dohodu jsme nechaly ověřit na úřadě, dále slíbila, že vše bude s námi konsultovat. Letos v březnu zemřel bratr, zůstal po něm 8-letý syn, bratr ženatý nebyl. Sestra se mnou téměř nekomunikuje, náhodou jsem zjistila, že byt prodala letos v září. Po velké hádce mi poslala nepatrnou část peněz, synovi od mého bratra nic. Nemám šanci se dostat k dokladům, tak, abych vše proběhlo, tak jak zněla původní písemná dohoda mezi námi třemi, navíc tvrdí, že byt prodala o milion méně než zněla dohoda. Mám nějakou šanci se někde odvolat, abych vše zvrátila a domohla se spravedlnosti pro mě a synovce? Navíc podotýkám, že dědictví jsme sestře ponechali z důvodu, že proti mě i mému bratrovi bylo vedeno exekuční řízení, nechtěli jsme vše komplikovat a dědictvím jsme si chtěli vyřešit naše problémy. Bratr to již nestihl ale ráda bych, aby jeho syn byl pro budoucnost zabezpečen. Děkuji za odpověď. J.K.

Praha , Praha 1 , 25.10.2011
Odpověď

Zde záleží na tom, jaký byl obsah vaší dohody a co přesně jste si mezi sebou dohodli. Máte-li dohodu písemně a je -li určitá a srozumitelná, obecně platná, pak by měly být závazky z této dohody vymahatelné. Doporučuji kontaktovat advokáta.

Marta Ptáčková , 19.12.2011Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference