Poradna: Je možné, aby rodič daroval svůj podíl nemovitosti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Je možné, aby rodič daroval svůj podíl nemovitosti pouze jednomu ze dvou potomků bez toho, aniž by druhý měl nárok na vyplacení? Na co má druhý potomek, který nemovitost nedostal, nárok? Jak se může bránit? Děkuji za odpověď.

Pardubice , Pardubice , 18.02.2010
Odpověď

Ano, takový postup je možný. Je zcela v dispozici rodiče, co a komu za svého života daruje. Druhý potomek nemá nárok na vyplacení.Při pozdějším případném dědění ze zákona se dědici na jeho podíl započte to, co za života zůstavitele od něho bezplatně obdržel, pokud nejde o obvyklá darování.

Jiří Hora , 07.03.2010

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference